GDE JA STADOH - TI PRODUŽI...

Započeo pitalica, Januar 04, 2009, 12:25:39 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pitalica

(e, nema kraja sveta, meni ne dopada)... Za čas joj se učini da joj je iza leđa nešto sevnulo. Trgla se. Ne, nije sevnulo, samo se upalilo svetlo iza jednog prozora. ''Moram se sabrati'' - pomislila je, ali već u sledećem trenutku prozor se otvorio i neko reče:
Ne plači, dušo moja, nek`  te muzika teši
i makar ti se smeši kad ne mogu ja!
:surprise:

mhm a-ha oh,yeah da -da

I kao da nije pala,i kao da nista nije cula,i kao da je niko ne gleda, ustade,izvadi kljuc iz dzepa,pridje autu,otkljuca,sede i ....

pitalica

opet brizne u plač. ''O, zašto, zašto sam se isprepadala i pobegla? Jesam li ja kukavica?'' Pogleda se u retrovizor, nije baš sjajno, ali - nije ni loše, s malo napora mogla bi učiniti da se ništa ni ne primeti. Dakle, duboko udahne, otvori vrata i izađe iz kola. Pa šta bude - biće.

pitalica

Nije dobro ni zakoračila, oštar bol je presečena ispod kolena. ''Jaooo!'' - vrisnula je. Instinktivno mlatne nogom i sa nje otrese kuče. Kuče je lajalo. Ona još jednom viknu - Jao! i iz sve snage ga šutnu. Promašila je, naravno. Kraj nje zaškripa kočnica drugih kola. Kola su se zaustavila.

Braca

Začas se osetila kao akter nekog niskobudžetnog filma ili junak loše napisane priče jer samo tamo automobilske gume škripe po zavejanom putu ...

pitalica

''Zaista,'' pomisli ''kako to da gume škripe?'' Uostalom, ona i nije mnogo vozila. Istina, imala je vozačku dozvolu, ali joj nisu dozvoljavali da vozi jer nije razlikovala kočnicu od kvačila, iz prve brzine ubacivala je u treću, a ogledalo je uvek okretala - pa, prema sebi...  Ali, zaboga, to ne znači da ne zna da vozi! Baš tužno (to što joj nisu davali da vozi, a volela je...). Ali odmah joj je na pamet pala spasonosna izreka: •   Mašta je važnija od znanja (Ajnštajn). Što se filmova tiče - svakako ih je prilagodjavala svojim potrebama, što joj se svidi - to zapamti, što joj se ne svidi - to sama uobliči. Tako, u njenoj glavi, i nisu postojali niskobudžetni filmovi, pa se jednostavno okrenula da pogleda ko to tamo škripi. Jer, ipak, nešto je zaškripalo. Iza nje su se zaustavila kola hitne pomoći...

Facebook   Instagram   Tiktok