Glavni meni

Tiny Portal

Započeo Strelac, Oktobar 07, 2008, 04:57:42 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Strelac

Evo pitanja...

1. Zanima me kako da postavim....Ikone kao sto je ovde uradio admin....?

2.Kako da postavim WMP?Za radio?

3.Kako da stavim ovo povise ikone da ide dobrodosli?

4.Kako da postavim pored url-a ikonu?


Nadam se da me admin nece psovati za ovoliko pitanja...Ali to su mi za sada jedini problemi....

Poz svim clanovima..foruma

Braca

Citat: Strelac poslato Oktobar 07, 2008, 04:57:42 POSLE PODNE
Evo pitanja...

1. Zanima me kako da postavim....Ikone kao sto je ovde uradio admin....?

2.Kako da postavim WMP?Za radio?

3.Kako da stavim ovo povise ikone da ide dobrodosli?

4.Kako da postavim pored url-a ikonu?


Nadam se da me admin nece psovati za ovoliko pitanja...Ali to su mi za sada jedini problemi....

Poz svim clanovima..foruma


Evo odgovora ...

1.Napraviš artikl u koji ubaciš slike,ikone ili šta već,izlinkuješ i to je to ... Naravno,smestiš to posle u neku kategoriju,pa u blok i sve to postaviš u front page.Naravno treba i malo photoshop-a ...

2.Voleo bih da to pitanje postaviš na SMF forumu pošto i mene zanima ... ;)
Ja sam jednostavno "maznuo" deo koda sa tuđe web strane (samo nemoj da nas neko čuje) i prilagodio svojim potrebama ...
Za tu rabotu je inače ranije postojao mod ali ga više nema (ne znam zašto).

3.Isto kao ipod 1 ... s tim što ti je u konkretnom slučaju potrebno osnovno znanje HTML-a.Ako ne znaš,potraži na netu ,imaš sajtova sa  gotovim HTML i PHP kodovima  a među njima je i  za marque ili skroll.
Postoji i jednostavnije rešenje (ja ga nisam koristio) a to je da napraviš gif sa tekstom
i gurneš ga u artikle pa u centralni blok...

4. Za to postoji mod koji se zove "add_favicon_1.0"


Ne znam koliko sam pomogao ali nisam mogao biti konkretniji pošto je pitanje bilo tipa "kako da napravim OVAKAV" sajt ... mislim nabrojao si (osim sata) sve što se vidi a nema u osnovnom SMF-u ...

Pozdrav !

Strelac

Pre svega hvala na odg....

E sada imam problema...A to je...

Napravim arikl...Poredjam slike...(Nesto bezveze cisto za probu)....
Pre toga sam kreirao novu kategoriju..sacuvam sve to u tu kategoriju..

E sada neznam sta treba u block,da uradim.....??

pozzz

Braca

Pa u blok menadžeru kreiraš Front Page blok koji će da sadrži taj artikl,uključiš blok i eto ti ga na početnoj strani.Naravno ako si u podešavanjima TP odobrio prikazivanje Front Page bloka.  ;)

Braca

A što se tiče onog pitanja na SMF forumu za koji si popio lock,evo ovako : onaj tekst sa dna
strane menjaš ili uklanjaš u "index.english" jezičkom fajlu default teme ... Nadam se da sam pomogao .

sloxxx

e sve sam video ali ovo josh nisam... izvinjavam se shto cu se smejati... ali... ovo je bas hahah... dodjesh i pitash kako da napravim ovo isto... a pitanja...al aj... necu nishta reci da sam ja admin.. ;)
Mislim ako imash nekih pitanja shto se tichi HTML-a ili php-a, CMS-a, CSS-a... bilo bi ok odgovoriti ti... onako smislena pitanja i to... no vidim da se svet menja... Braca moze slobodno edit... ako sam neshto ruzno rekao... inache dobronameranje komentar trebao da bude!
Let's see... You think. You wink. You do a double blink. You close your eyes... and jump! www.myspace.com/akasloxxx

Ukika

Pozdrav!

ajd i ja malo da smaram, stacu hitno mi je....

par pitanja vazana za TP:

1. Da li TP po defultu stavlja portal na HOME a pored kreira dugme forum (ja hocu da mi pocetna bude forum, pa kad kliknes na portal, da dobijes pocetnu portala...

2.Ajde dajte mi neki sprski prevod za TP, i po mogucstvu neku cool temu (na plavo da ide) koja je i za TP i SMF, ako neko zna

odg sto pre, i hvala unapred

Braca

#7
1.TP je po defaultu na index strani ali i pored toga u okviru podešavanja Front Page-a i blokova možeš postaviti da ti forum (ili odabrani deo foruma) bude na početnoj strani.Jedini način da saznaš dali je TP to što ti treba je da isti instaliraš i malo se poigraš njime pa ako ne zadovoljva,deinstaliraš.Nećeš ništa izgubiti osim eventualno malo vremena.

2.Valjan prevod na srpski nećeš naći nigde na net-u ... ima jedan prevod koji je delimično na srpskom a delimično na ruskom s tim da je srpski deo pun gresaka.Uzmi jednostavno i prevedi korisnički deo (svega 20-tak fraza) i to ti je dovoljno.Admin deo može biti i na engleskom.

Što se tiče tema,evo ti par linkova pa biraj sam ...

http://tinyadminresources.com/index.php?action=tpmod;dl=cat94
http://www.dzinerstudio.com/index.php?action=tpmod;dl=cat68
http://www.rebelrosenetworks.com/tinyportalthemes.html

Naravno,pročešljaj malo i Rapid (samo nemoj da nas neko čuje),tamo se može naći dosta interesantnih stvari   :mig:

Facebook   Instagram   Tiktok