Glavni meni

Ko zna bolje?

Započeo pitalica, Januar 02, 2009, 12:43:32 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pitalica

Čitala sam lepe knjige, čitala bih još lepše. Šta čitate, šta vam se svidelo a šta nije, preporučite mi. Ukusi su različiti, znači i od dobrog uvek može bolje, treba samo malo volje!

Micko

Evo mozes naprimer za promenu da procitas Novosti,Blitz,Skandal itd..

mhm a-ha oh,yeah da -da

                                    "Persijsko ogledalo" - Miomir Petrovic

     " Putovanje kao prevazilaženje prostora, kao pokušaj istupanja iz zamke sopstvene sudbine ali i kao potraga za dvojnikom, upućuje Miloša Zurbarana - glavnog junaka ovog metafizičkog, putopisnog trilera - iz Beograda preko Bosne, Jermenije, Azerbejdžana i Irana, sve do Turske. Dva osnovna cilja Zurbaranove avanture su potreba za susretom sa Nemanjom Mitrovićem, kultnim piscem i apatridom kao i razrešenje zagonetne pesme koju je pred svoju smrt ispevao jedan borac-mudžahedin. Ipak, spoznaja islama, Orijenta i Potkavkazja - Košnice naroda - pružiće neslućene odgovore na pitanja njegovog porekla i bolnog, sveprisutnog osećanja egzistencijalne zebnje. Roman-arabeska, Persijsko ogledalo, putovanje je kako kroz prostor i epohe tako i kroz poeziju klasičnih persijskih poeta: Ferdosija, Nezamija, Nevaija... Stupanje u predvorje Persije poslužiće pripovedaču, Miomiru Petroviću (Pankartion, Samomucitelj), kao ogled sa sopstvenom dušom ali i kao knjiga šifara za odgonetanje uzročnika savremene istorije Balkana.

:aham:
nista genijalno,ali jedan od retkih savremenih pisaca koji zasluzuje paznju
javi kako ti se dopalo...

pitalica

Posle romana Devojka sa bisernom minđušom, nastavila sam da čitam Trejsti Ševalije, sve redom, nadajući se da će se uspeh ponoviti. Činilo mi se sve gore i gore... Ali pre mesec dana, u našoj biblioteci, pronašla sam knjigu PLAMENI SJAJ.
U ovoj knjizi predstavila je Vilijema Blejka, pesnika
''Tigre, tigre, sjaš ko plam
usred noćnih gora sam!
Ko to večan, čiji rad
tvoj jezivi stvori sklad?''
i revolucionara, koji je u to vreme živeo u Londonu. Kako se on još tumači kontraverzno, mislim da joj je trebalo mnogo duha i veštine da ga ovako dobro provede kroz živote svojih glavnih junaka. Inače, knjiga je nežno detinjasta, a u isto vreme surova od teškog života. Uprkos tmurnom okruženju glavni junaci uspevaju da vas očaraju humorom. Suze i smeh! Meni dopada! 

Preporučujem, ali još se nismo dogovorili sa koliko se čega ocenjuju knjige. Ko ima predlog?

pitalica



PREPORUČUJEM

Kejt Volbert : Vrtovi  Kjota

''Imala sam rođaka, Rendala, koji je poginuo na Ivo Džimi. Jesam li ti pričala?''
Priča kod nekoga može izazvati samo znatiželju, ali i to je dovoljno za početak, a tada vas uvodi u dečje igre, ljubav, tugu, sazrevanje, i sigurno – u nostalgiju. Knjiga se ne ispušta iz ruku, mada se zbivanja u njoj odvijaju sasvim polako. To je Elenina priča o mladosti, o životu, ispunjenim i neispunjenim nadama, a sve u vremenu Drugog svetskog rata. Uporedo sa pričom o svojoj porodici, Elen preispituje i svoja osećanja, ona od pre skoro četrdeset godina,  koja su je u to vreme ispunjavala. Osećanja prema rodjaku, Rendalu, čiji dnevnik i knjiga Vrtovi Kjota dospevaju u njene ruke... Treba pročitati, jer svi imamo uspomene, koje se vremenom, uvek iste, ipak - menjaju.

Facebook   Instagram   Tiktok