Depeche Mode "Tour of the Universe"

Započeo sloxxx, Oktobar 09, 2008, 02:08:47 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sloxxx

Time and PlaceDate:   
Wednesday, May 20, 2009
Time:   
8:00pm - 11:00pm
Location:   
Usce
City/Town:   
Belgrade, Serbia

Let's see... You think. You wink. You do a double blink. You close your eyes... and jump! www.myspace.com/akasloxxx

sloxxx

Depeche Mode će nastupiti na beogradskom Ušću u okviru Tuborg Green festa. Ovaj bend je do sada objavio 11 albuma, koji su prodati u više od 72 miliona primeraka širom sveta. Muzički stručnjaci im pripisuju uticaj na mnoge pop autore, ali i pionire tehno muzike.
Prema raznim anketama, koje su obavljane godinama unazad Depeche Mode je sastav koji domaća publika najviše želi da vidi u Srbiji.

http://www.depechemode.com/temp/
Let's see... You think. You wink. You do a double blink. You close your eyes... and jump! www.myspace.com/akasloxxx

sloxxx

Let's see... You think. You wink. You do a double blink. You close your eyes... and jump! www.myspace.com/akasloxxx

sloxxx

Discography

 

    * Speak & Spell (1981)
    * A Broken Frame (1982)
    * Construction Time Again (1983)
    * Some Great Reward (1984)
    * Black Celebration (1986)
    * Music for the Masses (1987)
    * Violator (1990)
    * Songs of Faith and Devotion (1993)
    * Ultra (1997)
    * Exciter (2001)
    * Playing the Angel (2005)
    * Upcoming 12th Studio Album (2009)
Let's see... You think. You wink. You do a double blink. You close your eyes... and jump! www.myspace.com/akasloxxx

sloxxx

Endrju Flečer, klavijaturista legendarne britanske grupe ,,Depeche Mode", koja će u okviru svetske turneje 2009. godine posetiti i Beograd (20. maj, Ušće), u ekskluzivnom intervjuu za ,,Blic" najavljuje spektakl. Razgovarali smo u Berlinu, u njegovoj sobi u hotelu ,,Hajat". Kao ljubazan domaćin, ponudio je piće, za vreme razgovora pijuckali smo kiselu vodu, a njegova paklica ,,marlboro lajta" ostala je na stolu, neotpakovana do kraja razgovora. Misleći da ga intervjuiše nepušač, iz pristojnosti ni on nije hteo da zapali. Za vreme razgovora često se glasno smejao, ostavljajući utisak inteligentnog, duhovitog i prijatnog čoveka. Na kraju je usledilo i slikanje za uspomenu.

Znate li da su vaši fanovi u Srbiji pisali peticiju da bi naveli nekog organizatora da vas dovede?

- Stvarno? Zaista ne znam zašto nikada ranije nismo svirali u Srbiji. A hteli smo. Veoma me raduje što su fanovi pisali peticiju. To je divno!

Kakav je osećaj kada negde svirate prvi put, kao sada u Beogradu? Šta očekujete od tog koncerta?
- Svuda je dobro videti veliki broj publike. ,,Depeche Mode" se trudi da uvek da maksimum od sebe. Tako je na svakom koncertu. Sa istim tim žarom nastupićemo i u Beogradu, pogotovo jer smo prvi put u vašoj zemlji.

Šta znate o Srbiji?
- Znam da je istorija Balkana veoma interesantna. Čitao sam knjige o tome. Takođe, poznajem i vašu skorašnju političku istoriju. Znam da je bilo puno problema.

Da li će publika na koncertu čuti i vaše starije hitove?
- Da. Teško je na jednom koncertu odsvirati sve poznate pesme, sve hitove. A mi ih, na moju veliku radost, imamo zaista puno. Napravićemo selekciju, tako da će biti i prastarih pesama, starih, srednjih, novih i najnovijih.

Ko će biti predgrupa u Beogradu?
- To zaista ne znam u ovom trenutku. Mi smo sada potpuno posvećeni snimanju novog albuma. Već mesecima radimo na albumu u Njujorku i sve naše misli i sva naša energija posvećeni su stvaranju novih pesama. Nemam čak ni ideju ko će biti predgrupa. Nekada je to bend iz zemlje u kojoj sviramo, a nekada strana grupa. Može da se desi da u Beogradu imamo i nekoliko predgrupa, i stranih i domaćih, zašto da ne?

Opširnije u izdanju za četvrtak, 09. oktobar 2008.
Let's see... You think. You wink. You do a double blink. You close your eyes... and jump! www.myspace.com/akasloxxx

Facebook   Instagram   Tiktok