ISPOVEST JEDNE MAJKE

Započeo pitalica, Maj 16, 2009, 11:41:23 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pitalica




JEDNOG DANA REĆI ĆU SVOJOJ DECI

Kada moja deca budu dovoljno odrasla da razumeju logiku koja motiviše jednu majku, reći ću im:
- volela sam vas dovoljno da vas gnjavim pitanjima kuda idete, s kim idete i kada ćete se vratiti,
- volela sam vas dovoljno da ćutim i da vas pustim da sami otkrijete kakvo je ništavilo prijatelj koga ste sami izabrali,
- volela sam vas dovoljno da vas primoram da vratite u radnju već načetu čokoladu i priznate ''Ukrao sam ovo'',
- volela sam vas dovoljno da vam dva sata stojim nad glavom dok ne raspremite svoju sobu - posao koji sam mogla uraditi za 15 minuta,
- volela sam vas dovoljno da ne tražim pravdanja za vaš nedostatak poštovanja ili ružno ponašanje,
- volala sam vas dovoljno da se ne obazirem na vaše ''šta svaka druga majka radi'',
- volela sam vas dovoljno da znam da ćete me i zbog čega slagati jer ste znali da ja to ne odobravam. I da vam oprostim kad utvrdim da sam bila u pravu,
- volela sam vas dovoljno da vas pustim da se sapletete, padnete i ne uspete, da biste mogli da naučite da budete samostalni,
- volela sam vas dovoljno da vas primim onakve kakvi ste a ne onakve kakvi sam želela da budete,
- ili, najviše od svega, volela sam vas dovoljno da kažem ''ne'' i kad ste me mrzeli zbog toga. To je bilo najteže.

Ispvest jedne majke



eko-eny

Ништа лепше у животу нисам прочитала!!!
Ја такву мајку имам, и волела бих да будем иста мајка својој деци као што је она била мени  :cucla:

Facebook   Instagram   Tiktok