Glavni meni

O ljubavi...

Započeo pitalica, Decembar 02, 2008, 11:15:06 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

pitalica

Želja za ljubavlju, koja ispunjava svako biće, ta silna snaga, koja po svojoj volji upravlja čovečanstvom kao što plima i oseka vitlaju bespomoćnom morskom travom, ne da se sputati neodredjenim meditacijama o društvenom vladanju.
                                                                                    Paskal


Pričajte, pišite, recite šta vi mislite o ljubavi, jer o ljubavi svako misli, pa čak ako to sebi i ne prizna, ljubav svako oseća.

redstarsasa

na ovo sam slucajno naleteo ali poklapa se sa mojim misljenjem o ljubavi


Majka i decak hodaju plazom.
U jednom trenutku decak upita:
- Mama kako se cuva ljubav?
Mama ga pogleda i odgovori:
- Zgrabi malo peska i stisni u saku
Decak stisne saku i sto je vise stiskao, to je vise peska curilo iz nje.
- Ali mama pesak mi bezi!
- Znam ali sad potpuno otvori saku.
Decak je poslusa, ali u tom casu dunu vetar i odnese sav pesak sa dlana.
- Ni ovako neuspevam zadrzati pesak.
Na to majka sa smeskom na licu rece:
- Sada uzmi opet malo peska u ruku i drzi dlan kao da je u obliku kasike, dovoljno zatvoren da ga zastitis a dovoljno otvoren da bude slobodan.
Decak ucini kako mu je receno i pesak mu ostade na dlanu, dovoljno zasticen od vetra, i slobodan a da ne klizi kroz prste.
- Eto kako se cuva ljubav.

Braca

#2
                               
                                                       Ljubav je večna ...


                     


Nastaviće se ...

pitalica

Voleti, to je jedina stvar koja može zauzeti i ispuni večnost. Ljubav je deo same duše. To je iskra u nama, koja je besmrtna i beskonačna, koju ništa ne može ograničiti i ništa ne može ugasiti. Osećamo kako nam gori u venama i vidimo kako zrači u dubini neba. Svesti svemir na jedno jedino biće, obožavati ga i izdići, to je ljubav, pozdrav koji andjli šalju zvezdama.


Viktor Igo

Braca

                                                           
                                                           Ljubav je slepa ...


                               


Nastaviće se ...

pitalica

Emil Zola:
Ljubav ne traži pitanja, postupci uvek sami govore.

nick

" Priča o ljubavi obično ugnjavi " ...

Braca

                                                     
                                                      Ljubav čuda čini ...

                                 


Nastaviće se ...

pitalica

Eeeee, vidim kako priča o ljubavi udavi, kad si se ubacio u diskusiju. Tu je već nešto sumnjivo.
Evo ti predlog da se ne daviš: Gospodin se zove Ivan Minati, pa kad pročitaš pesmu Nekoga moraš voleti, ili bar Preverovu Barbaru, sigurna sam da će biti plima, pa ćeš lakše isplivati.

pitalica



''... i najzad, objasnio mi je da se patnja javlja onda kad očekujemo da nas drugi vole onako kako smo mi to zamislili, a ne onako kako ljubav treba da izgleda - slobodna, nesputana, da nas usmerava svojom snagom i da nam ne dozvoli da posustanemo.''
:mazi:
Paulo Koeljo

Facebook   Instagram   Tiktok