Glavni meni

O ljubavi...

Započeo pitalica, Decembar 02, 2008, 11:15:06 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mhm a-ha oh,yeah da -da

U jednom romanu ima više ljubavi nego u jednom velikom gradu.
Jovan Dučić



pitalica

Ljubav je velika tajna koja se može videti i osetiti. Sve oko nas je stvoreno iz ljubavi kroz ljubav i za ljubav i ništa što je stvoreno nije stvoreno van ljubavi.  Ljubav granica nema i ne može se nikada prekinuti, Ona je večna i uvek će postajati kao što i sada postoji i kao što je uvek postojala.

Brat Vladimir

pitalica

Ako nekoga voliš - pusti ga da ode. Ako se jednom vrati - zauvek je tvoj, a ako se više nikada ne vrati - nije ti ni pripadao...


pitalica

   

Ljubav dugo trpi, blagotvorna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se, ne čini što ne pristoji, ne traži svoje, ne razdražuje se, ne misli o zlu, ne raduje se nepravdi a raduje se istini, sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi.

pitalica

#24

dq

Dati ljubav znači, da sebe učiniš dostupnim i prisutnim.

pitalica

Ljubav ne daje ništa sem sebe i ne uzima ništa sem sebe. Ljubav ne poseduje, niti može biti posedovana. Jjer, Ljubav je dovoljna ljubavi.

pitalica

    Jovan Dučić:

Radjanje ljubavi u duši
to je više i lepše nego
radjanje sunca na okeanu.


pitalica

Luis de Kamoes

Služiću dalje, ako ne bude
bio za tako dugu ljubav
život tako kratak.


pitalica


Kako objasniti ljubav?
Sve češće smo koristili zamenicu ''mi''. Čudna je to reč. Sutra ću uraditi to i to, kažemo. Ili pitamo šta će onaj drugi, dakle ''ti'' da radi. To nije teško razumeti. Ali, odjednom počnemo da govorimo ''mi'', kao da je to nešto najprirodnije. ''Hoćemo li da se odvezemo brodićem do ostrva da se kupamo?'' ''Ili ćemo da ostanemo kod kuće?'' ''Da li nam se dopala ta pozorišna predstava?'' I onda jednog dana: ''Srećni smo!''
Kad koristimo zamenicu ''mi'', dvema osobama pripisujemo jednu zajedničku radnju kao da sačinjavaju jedno složeno biće. U mnogim jezicima se koristi posebna zamenica ako je reč o dve – i samo dve – osobe. Ta zamenica se naziva dual, ili ono što dvoje dele. Smatram da je to korisna oznaka, jer ponekad nisam sam a nije nas ni mnogo. Tu smo ''nas dvoje'', i kod ''nas dvoje'' to ''mi'' kao da ne može da se podeli. Neka nova, tajanstvena pravila dolaze do izražaja kad se odjednom uvede ova zamenica, kao na dodir čarobnog štapića. ''Sada ćemo da pravimo ručak.'' ''Otvorićemo flašu vina.'' To je svakako nešto potpuno drugačije nego reći da sada moraš autobusom kući, jer ja idem na spavanje.


Justejn Gorder

Facebook   Instagram   Tiktok