Glavni meni

O ljubavi...

Započeo pitalica, Decembar 02, 2008, 11:15:06 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

pitalica



Ako jezike čovečije i andjeoske govorim, a ljubavi nema, onda sam kao zvono koje ječi, ili kimval koji zveči.
Ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu veru da i gore premeštam, a ljubavi nemam - ništa sam.
I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam telo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam - ništa mi ne koristi.

[/color]

pitalica




...ako je neko umoran da ti da osmeh, daj ti njemu svoj,
voli ljude onakve kakvi jesu, drugih nema,
i ne zaboravi lepe dane, inače neće nikada ponono doći....


pitalica


Previše vremena provodimo u traženju prave osobe koju bi voleli ili u nalaženju mana onima koje već volimo, a usrvari bi trebali usavršavati ljubav koju dajemo.

Pablo Neruda

pitalica




Ne možeš nikog naterati da te voli, sve što možeš, to je biti neko ko se može voleti, a ostalo je do osobe da shvati da si vredan te ljubavi.


pitalica




Potrban je samo minut da nekoga primetimo, sat da nam se on svidi, dan da ga zavolimo, ali potreban je ceo život da ga zaboravimo.


pitalica


Ljubav nije savršena kada volimo savršenu osobu, već kada savršeno volimo nesavršenu osobu.



pitalica





Uvek voli srce koje te povredi, ali nikad nemoj povrediti srce koje tebe voli.
[/color]


pitalica


Ljubav, ustvari, ostajanje u ljubavi, a ne zaljubljenost, je svestan i odlučan čin volje, umeće, koje moramo savladati kao svako drugo umeće, kao umeće drvodelstva ili umeće muzike. I zahteva brigu, odgovornost, respekt i znanje.


pitalica



Za većinu ljudi danas, pojam ljubavi podrazumeva da vas neko voli, a ne da ste vi sposobni da volite. Voleti znači u tuđoj sreći naći svoju sopstvenu.


pitalica




Ljubav nije nikakva zagonetka, jer smo je vec sto puta rešili. Naprotiv, ona je zgodna odgonetka, koju svaki put ponovo zamrsimo, da bi smo uživali u njenom rešavanju.


Facebook   Instagram   Tiktok