Glavni meni

Ženski kutak

Započeo jelajelena, Decembar 01, 2010, 04:01:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

jelajelena

Kandis Svanpul - zaljubite se do kraja teksta (10 SLIKA)




Kandis Svanpul je anđeo. Ne, stvarno jeste, nažalost Viktorijin (a ne vaš). Međutim, Viktorija vam je omogućila da malo uživate u anđeoskoj lepoti ove manekenke. Osim ovog "sitnog" angažmana,

Kandis se pojavljivala u gotovo svim izdanjima "Vogue" časopisa, a radila je za Versus, Dajen Furstenberg, Najk, "Guess?" i Dolče Gabana. Svi muškarci žele da budu sa njom, sve žene da budu kao ona. Nedavno je bila kritikovana zbog kilaže, međutim nije joj dugo trebalo da povrati svoje anđeoske obline. Rođena je u Južnoj Africi, a od svoje šesnaeste godine za oblačenje kreacija uzima oko 5 000 funti. Za proteklih godinu dana uzela je neverovatnih 33 miliona evra - budžet srednje razvijenog grada u Srbiji.







Poletite sa njom.

(trojka.rs)

jelajelena

Botoks smanjuje hroničnu bol



Osim što ' pegla' bore lica, botoks ublažava i bol, potvrdila je još jedna studija. Istovremeno, protivnici ove terapije upozoravaju da injekcije mogu izazvati i štetna dejstva.

Već neko vreme injekcije botoksa se koriste protiv bola u vratu, leđima i glavi. Već smo pisali o tome da pomaže kod migrena.

Naime, dok standardna injekcija ublažava bol tri dana, dodatna korist od botoksa je to što delovanje injekcije koja paralizuje živce traje i do tri meseca bez niza nuspojava.

Ipak, u rukama nestručnih osoba botoks može imati poguban efekt na nervni sistem. Ako se ne razredi i pripremi na ispravan način, postaje otrovan. Neki naučnici čak tvrde da botoks ni nema učinak na hroničnu bol.

U istraživanju koje je trajalo 17 meseci učestvovalo je tek osam ispitanika kojima je u bolno mesto ubrizgano oko devet injekcija botoksa. Po završetku studije, svi su se osećali bolje jer im je hroničan bol znatno ublažen.

Statistika pokazuje da između pet do 26 osoba na sto hiljada stanovnika pati od neke vrste hroničnog bola.
stetoskop.info

jelajelena





Neki vitaminski i mineralni preparati mogu ozbiljno naškoditi vašem zdravlju, ako ih dugo koristite, upozorila je ovih dana britanska Agencija za kontrolu hrane i lekova (FSA).

U najnovijem savetu namenjenom javnosti, Agencija opominje da preparat hrom pikolinat može izazvati rak, a identifikovala je još neke popularne vitaminske i mineralne preparate čija bi duga upotreba predstavljala zdravstveni rizik.

Tri najčešće korišćenja preparata: vitamin C, kalcijum i gvožđe, mogu naneti štetu organizmu ako se koriste u velikim dozama čak i u kraćem vremenskom periodu, iako štetni simptomi nestaju ako se obustavi dalje korišćenje preparata.

Iako u najvećem broju slučajeva sve potrebne hranljive i zdrave sastojke možete dobiti kroz izbalansiranu ishranu, mnogi i dalje radije posežu za preparatima.

U izveštaju FSA pomalo dramatično se upozorava da dnevna doza od 1.000 miligrama vitamina C, 1.500 miligrama kalcijuma ili 17 miligrama gvožđa u preparatima može kod mnogih osoba izazvati bolove u stomaku i dijareju - iako simptomi iščezavaju kad se obustavi korišćenje preparata.

Agencija, zato, savetuje da se nikada dnevno ne uzima više od 10 miligrama vitamina B6 - sem ako se to čini pod nadzorom lekara.

Beta karoten, jedan od antioksidanata koji se nalazi u pomarandži i žutom voću i povrću, može imati nepovratne štetne efekte na organizam pušača - ako se uzima dugo u velikim dozama.

Mangan takođe može biti štetan po zdravlje starijih ljudi u dužem vremenskom periodu, kaže se u izveštaju FSA, dok je dokazano da ozbiljnu štetu po zdravlje imaju nikotinska kiselina, cink i fosfor ako se koriste dugo.

Saveti koji se nalaze na vebsajtu FSA zasnovani su na analizama naučnih istraživanja uticaja vitamina i minerala koje su obavili nezavisni stručnjaci i namenjeni su potencijalnim kupcima preparata kao pomoć u odlučivanju da li da ga kupe.

FSA je do sada analizirala 34 vitamina i minerala koji se prodaju kao preparati "dodatka ishrani" - posebno njihov uticaj na organizam kod duge upotrebe.

Agencija procenjuje da je dnevno uzimanje 10 miligrama ili manje hroma, ali ne u obliku hrom pikolinata, potpuno bezbedno.
izvor stetoskop.info

jelajelena

 Kako izbeći svađe o novcu u braku?




Parovi uglavnom pričaju o novcu onda kada je već kasno i kada su uveliko uleteli u finansijiske probleme. Naravno, ima slučajeva da su finansijiski problemi izazvani eksternim faktorom, ali često su i samoizazvani.

Novac je loša tema u romantičnim vezama

Kako je materijalno stanje najgora tema u ljubavnim vezama, parovi često izbegavaju finansijiske razgovore sa svojom polovinom. To ume da rezultira i brakom bez blage ideje o stanju i odnosu prema novcu. Za početak, nemojte slepo izbegavati ovu temu. Ljudi uglavom očekuju decu u braku, a tada niste finansijiski odgovorni samo za sebe, već za čitavu porodicu.

Govorite istinu

Istraživanje "Harris Interacitive"-a je pokazalo da trećina Amerikanaca laže o svom finansijskom stanju svoje partnere. Kako je kod Srba ne znamo, ali u svakom slučaju budite iskreni. Bilo da je laž o prihodima ili troškovima, ili možda krijete neki posed - nemojte. Osim što to može da utiče na vašu vezu, može da utiče i na planiranje finansijiske budućnosti vaše porodice.

Bračni parovi moraju da pričaju o novcu

Komunikacija i zajedničke odluke ključ su bračnog života i u ovoj sferi. Parovi moraju da odvoje vreme za razgovore o finansijama. Moraju da se dogovore oko zajedničkih finansijiskih ciljeva, osnovnih pravila, da pričaju o svim većim izdacima i da revizuju svoju novčanu situaciju redovno.

Predbračni ugovor

Pre ulaženja u brak treba napisati predbračni ugovor, bilo da je to formalni ili neformalni ugovor. Neko od vas dvoje ima više, neko manje, neko više potencijala da zaradi, neko manje i sve to treba unapred raspraviti i ugovoriti da ne bude igračka plačka. Koliko god da je neprijatno, razvod često ume da bude mnogo neprijatniji.

Ne izbegavajte razgovor o finansijama - ali to uvek obavite mirno i dostojanstveno i još bitnije, nađite vremena za one trenutke kada ćete misliti o svemu drugom.

(trojka.rs)

jelajelena

Jao sto ga je ubila, nije hteo da.....?




Napaljena ženska, posle flaše piva, prvo je namamila dečka u WC, da bih ga potom napastvovala. Mladiću nije bilo do toga, odbio je i dobio žestoke batine! Nije znao šta ga je snašlo.


jelajelena

Kurir

Veza bez okova duze traje

Slobodne veze imaju mnogo više šanse za uspeh nego "uravnotežene" ili, kako emotivci vole da kažu, životne veze.
Čak 70 odsto ispitanika mlađih od 40 godina u Americi i na Starom kontinentu smatra da im otvorena veza daje slobodu i da ih ne sprečava da se otvore ka društvu i okruženju. U njima osećaju maksimalnu slobodu i pun životni nagon.

To se naročito odnosi na seksualni život, koji je u velikom broju slučajeva ključni razlog za razlaz partnera.

Istraživanja su potkrepila i tvrdnje pojedinih vodećih psihologa da gej i lezbo parovi upravo daleko duže funkcionišu zbog otvorenog pogleda na svet.

Da li ćete pristati na otvorenu vezu ili ne, odluka je na vama, ali pustite partnera da diše.

jelajelena


jelajelena

Zna da ga volim, zato me zeza




Imam 16 god,jako sam povucena tako da i retko komuniciram sa drugovima iz odeljenja.prosle god.jedan bas popularan decko mi se bas svideo,ali naravno ja nikome nista nisam rekla.on me po obicaju nije ni primecivao.medjutim ove godine je poceo da me zeza.i to bas intenzivno pred svima.na foru,dodji do wca da te nesto pitam,trazi da mu sednem u krilo.,prica kako mu se mnogo svidjam i kako sam njegova devojka islicnoznam da vam zvuci smesno,ali ja stvarno ne znam kako da se ponasam?? ja mu nisam dala povoda za tako nesto.on je uvek okruzen lepim devojkama iz odeljenja i navikao je da ga sve jure.ja sam cini mi se jedina koja od momaka bezi kao djavo od krsta.ljudi tako vam boga dajte mi neki savet..
izvor (ana rs)

jelajelena

Leto je tu, a vaše noge izgledaju kao tepih, ćilim... Očajni sedite u kupatilu i držite brijač u rukama, dok vas sa strane čežnjivo ,,gledaju" trake za depilaciju! Jedno rešenje je kratkoročno, drugo je bolno...


Ali, zašto ne počnete da radite par stvari dok ne dođe ovaj momenat teške odluke. Biće sve mnogo jednostavnije i verujte nam ići će baš ,,glatko"!



1. Redovnm pilingom nogu prilikom kupanja ili tuširanja rešićete se mrtvih ćelija na površini kože, što će vam i te kako olakšati uklanjanje dlačica.

2. Depilacijom pre spavanja, osiguraćete koži dovoljno vremena da se crvenilo i iritacija ohlade i povuku tokom noći.

3. Upotrebljavajte hidrantni losion svaki dan na područjima koja depilirate kako biste izbegli urasle dlačice, ali ne prva 24 sata posle depilacije.

4. Iako je svetao ten opet u modi, većina žena i dalje preferira tamniju boju kože, jer tako izgledaju vitkije i zdravije uz fini sjaj. Sredstva za samopotamnjivanje u spreju imaju dugotrajan učinak i daju prirodan izgled.

5. Uklanjanje dlačica na osetljivim područjima kao što je bikini-zona, ponekad može da izazove osip, zato ne preterujte ili jednostavno taj deo "posla" prepustite stručnjacima!

6. Ne dopustite da dlačice izrastu preduge, jer je depilacija tada bolnija!

7. Ne nanosite dezodorans na područje pazuha neposredno posle depilacije.

8. Nanošenjem svetlucave kreme po površini kože na nogama ćete, uz zanosan sjaj, dati vitkiji i ženstveniji izgled.

9. Koristite dugotrajan, otporan lak za nokte kako bi vaša negovana stopala i savršeno glatke noge zasijale u potpunosti i sa stilom!

10. Ne depilirajte se bilo čime. Upotrebljavajte samo proverene kreme ili aparate koji uklanjaju neželjene dlačice.



Izvor: Lepota i zdravlje

jelajelena

(trojka.rs)
Moda usvojila pravilo "Bolje da ljulja nego da žulja"


Najhipsterskiji magazin i najseksi punije damice


Nakon godina, pa čak i decenija diktata manekenki u jednoj velični, rasi, u poslednje vreme i boji kose - različitost ulazi u modu. Iako to za sada sve deluje jako usiljeno, ipak ćemo to shvatiti kao dobar znak. Poslednji signal da je vreme da je u redu biti ono što jesi dobili smo od Teri Ričardsona.



Teri je poznat kao "infant terrible" modn fotografije i oduvek je bio jako isključiv po izgledu manekenki koje fotografiše pod užasnim svetlom u vrlo eksplicitnim motivima, a tako je bilo i ovaj put. Inače, i njegov otac je poznati modni fotograf, Bob Ričardson koji je patio od šizofrenije i zloupotrebe droga. Teri je uvek želeo da bude rok zvezda i svirao je u bendu "The Invisible Government" 5 godina.



I ostao je rok zvezda. Fotografije koje smo pomenuli prikazuju ove žene u potpuno istim pozama i pod istim svetlom, sa istom seksualnom eksplicitnošću koje obeležavaju njegove fotografije sa manekenkama. Ovaj editorijal izašao je u časopisu "VICE".

Kako vam se dopada?



Facebook   Instagram   Tiktok